Elképesztő 24 órán van túl Szoboszlai Dominik, aki élete eddigi talán legszebb gólja után piros lapot kapott, Pep Guardiola szerint például jogosulatlanul. Egyes portáloknál még a kiállítása ellenére is ő lett a meccs legjobbja, ez pedig óriási elismerés. Csúcsformában van, mindenki róla beszél, de hová lehet ezt még fokozni.
A magyar sajtó a piros ellenére odáig van Szoboszlaiért
🇭🇺 Hazai visszhang: „A holdról is látszott”
Itthon természetesen a 74. percbeli szabadrúgásgól a fő téma, amely után még a magyar középpályás kiállítása is háttérbe szorult. Vagy mégsem?
Infostart: „Igazi varázsló” – Szoboszlaié lett a forduló gólja – A PL szurkolói hivatalosan is Dominiket látták a legszebb találat szerzőjének.
M4 Sport: Haaland sajnálja Szoboszlait a piros lap miatt – A norvég sztár szerint a bírónak a gólt kellett volna megadnia a kiállítás helyett.
Magyar Nemzet: Mennyből a pokolba az Anfielden – Részletes beszámoló a City elleni rangadó drámai fordulatairól.
Origo: Vita a kiállításról: Szavazzon Ön is! – A magyar szurkolók szerint Pawson játékvezető döntése túlságosan szigorú volt.
Player.hu: Eszméletlen bomba Donnarumma kapujába – Guardiola is elismerte, hogy Szoboszlai szabadrúgása ellen nem volt ellenszer.
Az angol sajtóban is Szoboszlai a fő beszédtéma
🇬🇧 Angol sajtó: „Goal of the Season vs Common Sense”
Az angol szakírók egyszerre ünneplik a magyar játékos technikáját és értetlenkednek a sorsfordító ítéleten.
Liverpool Echo: Haaland makes feelings clear to Dominik – A norvég csatár a pályán nem beszélt vele, de a meccs után nyilvánosan megvédte.
Yahoo Sports: Pep Guardiola defends Szoboszlai after red card – A City menedzsere szerint a józan észnek (Common Sense) kellett volna győznie.
NBC Sports: Nine minutes that altered the title race – Taktikai elemzés a meccset eldöntő drámai utolsó percekről.
Sky Sports: Jamie Carragher a stúdióban a „szezon gólja” jelöltek közé sorolta Dominik találatát.
Liverpool FC: A klub hivatalos közleménye szerint Szoboszlai csak egyetlen mérkőzést (a Sunderland ellenit) kénytelen kihagyni.
SZOBOfan-vélemény: Bár a Liverpool pont nélkül maradt, Szoboszlai egyéni teljesítménye ismét bizonyította, hogy ő a csapat igazi motorja. A City ellen szerzett gólja pedig örökre emlékezetes marad az Anfield népének. Ugyanakkor alig várjuk már, hogy ne jobbhátvédként szerepeljen.
